8 medalii pentru dansatorii sportivi tur

News image

5 perechi de la Clubul de dans sportiv Potaissa Turda au participat, în 27 septembrie, la Cupa Feeling Dance - ediţia a II-a, la Oradea ...

Dans sportiv | Marţi, 30 Septembrie 2014

Detalii...

Trei pugilişti de la CSM Câmpia Turzii‚

News image

Sâmbătă‚ 27 septembrie‚ cinci pugilişti de la CSM Câmpia Turzii au participat la ″Cupa CSO Cugir″. La cate...

Box | Sâmbătă, 27 Septembrie 2014

Detalii...

Juniori U 19. Rugbyştii de la CSM Câmpia

News image

Sâmbătă‚ 27 septembrie‚ într-un meci contând pentru etapa a II-a a Diviziei Naṭionale de Juniori U 19, CSM C&aci...

Rugby | Sâmbătă, 27 Septembrie 2014

Detalii...

Victorie pentru CSM Câmpia Turzii în pri

News image

Sâmbătă‚ 27 septembrie‚ s-a desfăşurat pe arena de popice din Câmpia Turzii prima etapă a Campionatului Naṭional de Ti...

Popice | Sâmbătă, 27 Septembrie 2014

Detalii...

More in: Karting, Diverse, Tenis, Fotbal-tenis, Handbal, Fotbal, Volei, Karate, Rugby, Box, Dans sportiv, Popice, Auto-Moto-Ciclism, Judo

handbal potaissa turdaMarţi, 14 iunie, la sediul Federaţiei Române de Handbal, a avut loc tragerea la sorţi a programului competiţional pentru sezonul 2011/2012 a Ligii Naţionale de handbal masculin. Potaisa Turda va juca în prima etapă, pe 11 sau 12 septembrie, în deplasare, în compania echipei Dinamo Braşov.
Iată programul complet al turului în Liga Naţională de handbal masculin, în sezonul 2011/2012, cu menţiunea că datele la care se va desfăşura fiecare partidă în parte vor fi stabilite ulterior:

Etapa I-10/11 septembrie
UCM HC Caraş-Severin – CSM Bucureşti
HC Odorhei – Steaua Bucureşti
Dinamo Braşov – Potaissa Turda
CSU Suceava – U Transilvania Cluj
Știinţa Municipal Bacău – Energia Tg. Jiu
Poli Timişoara – Petrolul Ploieşti
HCM Constanţa – CSM Satu Mare

Etapa a II-a
CSM Bucureşti – CSM Satu Mare
Petrolul Lukoil Teleajen– HCM Constanţa
Energia Tg. Jiu – Poli Timişoara
U Transilvania Cluj – Ştiinţa Municipal Bacău
ACS Potaissa Turda – CSU Suceava
Steaua Bucureşti – Dinamo Braşov
UCM HC Caraş-Severin – HC Odorhei

Etapa a III-a
HC Odorhei – CSM Bucureşti
Dinamo Braşov – UCM HC Caraş-Severin
CSU Suceava – Steaua Bucureşti
Ştiinţa Municipal Bacău – Potaissa Turda
Poli Timişoara – U Transilvania Cluj
HCM Constanţa – Energia Tg. Jiu
CSM Satu Mare – Petrolul Lukoil Teleajen

Etapa a IV-a
CSM Bucureşti – Petrolul Lukoil Teleajen
Energia Tg. Jiu – CSM Satu Mare
U Transilvania Cluj – HCM Constanţa
Potaissa Turda – Poli Timişoara
Steaua Bucureşti – Ştiinţa Municipal Bacău
UCM HC Caraş-Severin – CSU Suceava
HC Odorhei – Dinamo Braşov

Etapa a V-a
Dinamo Braşov – CSM Bucureşti
CSU Suceava – HC Odorhei
Ştiinţa Municipal Bacău – UCM HC Caraş-Severin
Poli Timişoara – Steaua Bucureşti
HCM Constanţa – Potaissa Turda
CSM Satu Mare – U Transilvania Cluj
Petrolul Lukoil Teleajen – Energia Tg. Jiu

Etapa a VI-a
CSM Bucureşti – Energia Tg. Jiu
U Transilvania Cluj – Petrolul Lukoil Teleajen
Potaissa Turda – CSM Satu Mare
Steaua Bucureşti – HCM Constanţa
UCM HC Caraş-Severin – Poli Timişoara
HC Odorhei – Ştiinţa Municipal Bacău
Dinamo Braşov – CSU Suceava

Etapa a VII-a
CSU Suceava – CSM Bucureşti
Ştiinţa Municipal Bacău – Dinamo Braşov
Poli Timişoara – HC Odorhei
HCM Constanţa – UCM HC Caraş-Severin
CSM Satu Mare – Steaua Bucureşti
Petrolul Lukoil Teleajen – Potaissa Turda
Energia Tg. Jiu – U Transilvania Cluj

Etapa a VIII-a
CSM Bucureşti – U Transilvania Cluj
Potaissa Turda – Energia Tg. Jiu
Steaua Bucureşti – Petrolul Lukoil Teleajen
UCM HC Caraş-Severin – CSM Satu Mare
HC Odorhei – HCM Constanţa
Dinamo Braşov – Poli Timişoara
CSU Suceava – Ştiinţa Municipal Bacău

Etapa a IX-a
Ştiinţa Municipal Bacău – CSM Bucureşti
Poli Timişoara – CSU Suceava
HCM Constanţa – Dinamo Braşov
CSM Satu Mare – HC Odorhei
Petrolul Lukoil Teleajen – UCM HC Caraş-Severin
Energia Tg. Jiu – Steaua Bucureşti
U Transilvania Cluj – Potaissa Turda

Etapa a X-a
CSM Bucureşti – Potaissa Turda
CSA Steaua Bucureşti – U Transilvania Cluj
UCM HC Caraş-Severin – Energia Tg. Jiu
HC Odorhei – Petrolul Lukoil Teleajen
Dinamo Braşov – CSM Satu Mare
CSU Suceava – HCM Constanţa
Ştiinţa Municipal Bacău – Poli Timişoara

Etapa a XI-a
Poli Timişoara – CSM Bucureşti
HCM Constanţa – Ştiinţa Municipal Bacău
CSM Satu Mare – CSU Suceava
Petrolul Lukoil Teleajen – Dinamo Braşov
Energia Tg. Jiu – HC Odorhei
U Transilvania Cluj – UCM HC Caraş-Severin
Potaissa Turda – Steaua Bucureşti

Etapa a XII-a
CSM Bucureşti –CSA Steaua Bucureşti
UCM HC Caraş-Severin – ACS Potaissa Turda
HC Odorhei – U Transilvania Cluj
Dinamo Braşov – Energia Tg. Jiu
CSU Suceava – Petrolul Lukoil Teleajen
Ştiinţa Municipal Bacău – CSM Satu Mare
Poli Timişoara – HCM Constanţa

Etapa a XIII-a
HCM Constanţa – CSM Bucureşti
CSM Satu Mare – Poli Timişoara
Petrolul Lukoil Teleajen – Ştiinţa Municipal Bacău
Energia Tg. Jiu – CSU Suceava
U Transilvania Cluj – Dinamo Braşov
ACS Potaissa Turda – HC Odorhei
CSA Steaua Bucureşti – UCM HC Caraş-Severin

Add comment


Security code
Refresh

Bloguri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterAstăzi1983
mod_vvisit_counterIeri3520
mod_vvisit_counterSăptămâna aceasta5503
mod_vvisit_counterLuna aceasta90410
mod_vvisit_counterÎn total5305971



Comentarii recente