<
Actualitate

Trei bărbați au bătut crunt un bărbat de 37 de ani pe terasa unui local din Câmpia Turzii. Polițiștii i-au arestat după ce au intrat peste ei în casă

Trei bărbați au bătut crunt un bărbat de 37 de ani pe terasa unui local din Câmpia Turzii. Polițiștii i-au arestat după ce au intrat peste ei în casă

Polițiștii din cadrul Poliției municipiului Câmpia Turzii – Biroul de Investigații Criminale, sub coordonarea procurorului de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Turda, au desfășurat, ieri, șase percheziții domiciliare pe raza municipiului, într-un dosar ce vizează lovire sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice, conform IPJ Cluj.

Incidentul care a declanșat ancheta 

Din cercetări a reieșit că, în noaptea de 27 pe 28 septembrie, în jurul orei 02:30, trei bărbați cu vârste între 30 și 41 de ani ar fi agresat un bărbat de 37 de ani pe terasa unui local public din Câmpia Turzii. Agresiunea a provocat victimei leziuni fizice, dar și tulburarea ordinii și liniștii publice.

Percheziții și bunuri ridicate de polițiștii clujeni

În urma perchezițiilor efectuate, polițiștii au identificat și ridicat mai multe bunuri de interes probator, care vor fi folosite în continuarea cercetărilor. Acțiunile au beneficiat de sprijinul polițiștilor din Poliția municipiului Turda, al Serviciului pentru Acțiuni Speciale Cluj, al Serviciului Criminalistic, precum și al jandarmilor de la Inspectoratul de Jandarmi Județean Cluj și Gruparea de Jandarmi Mobile Cluj.

Pe baza probatoriului administrat, doi bărbați, de 39 și 41 de ani, au fost reținuți pentru 24 de ore și introduși în Centru de Reținere și Arestare Preventivă. În cazul celui de-al treilea bărbat, de 30 de ani, a fost emis mandat de aducere pentru a fi depistat și condus la sediul poliției, în vederea continuării cercetărilor.

Cercetări în desfășurare

Cercetările continuă sub coordonarea procurorului de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Turda, pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a avut loc fapta și luarea măsurilor legale care se impun. IPJ Cluj precizează că acțiunea a vizat protejarea ordinii publice și prevenirea unor fapte similare, asigurându-se astfel că autorii vor răspunde pentru agresiune și tulburarea liniștii cetățenilor.

Click to comment

Leave a Reply

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Farmacia Dr.Max
Bitcoin Exchange Liga 1 Case Pariuri Online

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

To Top