<
Actualitate

Elevii claselor a VIII-a de la Liceul Teoretic „Pavel Dan” și-au luat rămas-bun de la gimnaziu. Matei Apintilesei, șef de promoție

Elevii claselor a VIII-a de la Liceul Teoretic „Pavel Dan” și-au luat rămas-bun de la gimnaziu. Matei Apintilesei, șef de promoție

O nouă generație de absolvenți ai ciclului gimnazial a încheiat un capitol important din viața școlară. Vineri, 12 iunie 2026, elevii claselor a VIII-a de la Liceul Teoretic „Pavel Dan” din Câmpia Turzii și-au luat rămas-bun de la anii de gimnaziu, după o perioadă plină de provocări, reușite și experiențe care le vor rămâne în suflet.


Momentul festiv a fost marcat de emoție, bucurie și speranță pentru viitor. Profesorii și colegii le-au transmis absolvenților gânduri bune și încurajări pentru următoarea etapă a parcursului lor educațional.
Conducerea unității de învățământ le-a urat tuturor mult succes, subliniind că fiecare elev are potențialul de a-și construi un viitor frumos și echilibrat, bazat pe muncă, încredere și curaj.


În mod special, au fost adresate felicitări lui Matei Apintilesei, desemnat șef de promoție al generației 2026, pentru perseverența, seriozitatea și rezultatele deosebite obținute pe parcursul anilor de gimnaziu.
„Felicitări tuturor și mult succes în continuare!”, este mesajul transmis de comunitatea Liceului Teoretic „Pavel Dan” către absolvenții care se pregătesc acum pentru provocările liceului.
🎓 Felicitări promoției 2026 și mult succes la Evaluarea Națională și în noua etapă a vieții școlare!

Click to comment

Leave a Reply

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Farmacia Dr.Max
Bitcoin Exchange Liga 1 Case Pariuri Online

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

To Top