Actualitate

Handbal. Rezultate bune pentru juniorii turdeni

Sâmbătă, 9 martie, în Grupa Valoare 4, juniorii 2 de la Potaissa Turda au întâlnit, pe teren propriu, CS Extrem Baia Mare. La pauză, turdenii aveau un avans de 6 goluri, scor 17-11, iar după reluare au menţinut acelaşi ritm bun şi au reuşit să se impună, scor 36-22.
Pentru Potaissa au marcat: Vereș (9), C.Ghivil (7), Man (6), Bocoș (5), Zeic (3), Drăgoi (3), Sîrb (2), Crișan (1).
Etapa următoare, turdenii se vor deplasa pentru confruntarea cu CSS Dinamo Braşov.
Juniorii II de la Potaissa Turda ocupă locul 2 în clasament, cu un total de 7 puncte, la trei puncte distanţă de liderul Academia Minaur Baia Mare.
Un meci foarte bun au reuşit şi juniorii III, care au primit vizita liderului Academia Minaur Baia Mare. La pauză, tabela de marcaj a înregistrat egalitate la 18. Cele două formaţii au dat dovadă de multă ambiţie şi dăruire şi în actul secund, iar finalul a fost unul de-a dreptul incendiar. Cu 30 secunde înainte de final, băimărenii aveau un avans de două goluri, dar elevii pregătiţi de Raul Marian au avut puterea să revină şi s-a încheiat 36-36.
Bucuria formaţiei turdene a fost de nedescris!
Pentru Liceul „Liviu Rebreanu” Turda au marcat: Ciortea (13), Rusu (10), Pințoiu (6), Frătean (4), Voica (2), Busuioc (1).