<
Actualitate

Harta primarilor din județul Cluj

În urma alegerilor de duminică, 27 septembrie din cele 81 de primării de comune, orașe și municipii din județul Cluj, PNL și-a adjudecat 51 de primari, PSD – 11, UDMR – 9, PMP – 3, Independenți – 4  USRPLUS, Partidul Verde și ALDE.

Cluj-Napoca – Boc Emil (PNL)
Turda – Matei Cristian (PNL)
Dej – Morar Costan (PNL)
Câmpia Turzii – Lojigan Dorin Nicolae (PNL)
Gherla – Drăgan Ovidiu (PNL)
Huedin – Moroșan Mircea (PNL)

Aghireșu – Lehene Sorinel Gelu (PNL)
Aiton – Făgădar Nicolae (PNL)
Aluniș – Sav Mihai (PNL)
Apahida – Grigore Fati (PSD)
Așchileu – Cighir Ana (PNL)
Baciu – Balázs János (UDMR)
Băișoara – Ghib Liviu (PNL)
Beliș – Viorel Matiș (PSD)
Bobâlna – Augustin Mureșan (PSD)
Bonțida – Cărhaț Emil (PNL)
Borșa – Secară Mariana (PNL)
Buza – Czengher Ștefan (UDMR)
Căianu – Crișan Daniel (PNL)
Călărași – Ioan Racolța (PMP)
Cămărașu – Iancu Mocean (Independent)
Căpușu – Gheorghe Iancu (PNL)
Cășeiu – Silviu Boldor (PSD)
Cătina – Borbely Florin (PMP)
Călățele – Tripon Vasile (PNL)
Câțcău – Mureșan Călin (PNL)
Ceanu Mare – Virgil Păcurar (PMP)
Chinteni – Lucia Suciu (PSD)
Chiuești – Mihuț Gavril (PNL)
Ciucea – Abrudan Radu (PNL)
Ciurila – Popa Teodor Cristinel (PNL)
Cojocna – Ranga Sorin (PNL)
Cornești – Chifor Cornel (PNL)
Cuzdrioara – Rus Simion Casian (PNL)
Dăbâca – Cioban Emil (PNL)
Feleacu – Costea Victor Gabriel (PNL)
Fizeșu Gherlii – Lup Vasile (PNL)
Florești – Pivariu Bogdan (PNL)
Frata – Cristian Cherecheș (PSD)
Gârbău – Broaină Gheorghe (PNL)
Geaca – Moldovan Șofronie (PNL)
Gilău – Topan Gelu (PNL)
Iara – Popa Ioan Dorin (PNL)

Iclod – Pârțoc Ioan Emil- independent susținut de PNL
Izvoru Crișului – Vasile Bodiș (UDMR)
Jichișu de Jos – Moncea Ioan (PNL)
Jucu – Dorel Pojar (PSD)
Luna – Giurgiu Aurel (PNL)
Măguri-Răcătău – Alexandru Livescu (Independent)
Mănăstireni – Ioan Condor (PSD)
Mărgău – Suciu Mircea (PNL)
Mărișel – Ghic Viorel (PNL)
Mica – Zelencz Tiberiu Roland (PNL)
Mihai Viteazu – Zeng Ioan (UDMR)
Mintiu Gherlii – Oltean Dumitru (PNL)
Mociu – Focșa Vasile (PNL)
Moldovenești – Ioan Mărginean (UDMR)
Negreni – Manea Dorin Constantin (PNL)
Pălatca – Huldușan Ioan (PNL)
Panticeu – Răzvan Butuza (USR PLUS)
Petreștii de Jos – Pîrv Ioan (PNL)
Ploscoș – Truță Aurel (PNL)
Poieni – Boca Gheorghe (PNL)
Recea-Cristur – Rus Alexandru Laurian (PNL)
Râșca – Alin Abrudan (PSD)
Săcuieu – Gherorghe Cuc (ALDE)
Sâncraiu – Poka Andrei (UDMR)
Săndulești – Fărgaciu Călin Stelian (PNL)
Săvădisla – Asztalos Istvan (UDMR)
Sânmărtin – Fărtan Ioan (PNL)
Sânpaul – Colceriu Ovidiu (PNL)
Sic – Sallai Ioan (Independent)
Suatu – Szabo Mihai (UDMR)
Tureni – Mănăilă Dana (PNL)
Tritenii de Jos – Alexandru Dan (Partidul Verde)
Țaga – Mârza Romulus (PNL)
Vad – Prunean David (PNL)
Unguraș – Mureșan Ildiko (UDMR)
Valea Ierii – Dorin Nap (PSD)
Viișoara – Ioan Roman (PSD)
Vultureni – Mureșan Eugen (PNL)
Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

  SUS