<
Actualitate

Investiții majore pentru dezvoltare durabilă, economie circulară și energie verde în zona Turda – Câmpia Turzii

Directorul general al #CAA, Bogdan Bobic, a fost invitat în emisiunea Horia Nasra Show, unde a vorbit despre proiectele strategice de modernizare a infrastructurii de apă și canalizare din Turda, Câmpia Turzii și comunele învecinate. Discuțiile au evidențiat rolul esențial al fondurilor europene în dezvoltarea și extinderea rețelelor, în creșterea calității serviciilor și în îmbunătățirea condițiilor de trai pentru locuitorii zonei.

Au fost abordate teme importante precum starea actuală a infrastructurii de apă și canalizare, calitatea apei și provocările din teren, soluțiile și investițiile aflate în derulare, proiectele de viitor și impactul acestora asupra comunității, potențialul de dezvoltare economică al zonei Turda – Câmpia Turzii, susținut de poziționarea strategică la nod de autostrăzi.
Emisiunea poate fi urmărită integral aici:👇

Click to comment

Leave a Reply

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Farmacia Dr.Max
Bitcoin Exchange Liga 1 Case Pariuri Online

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

To Top