Actualitate

S-a tras la sorți programul Ligii 3. Vezi meciurile din tur ale Arieșului Turda

Luni, 12 august, la sediul Federației Române de Fotbal a avut loc tragerea la sorți a programului în Liga 3, sezonul 2019-2020.

16 echipe sunt în fiecare din cele 5 serii în competiția care debutează sâmbătă, 24 august.

Seria a V-a, sezon 2019-2020

Etapa 1 – 23 august 2019

SCM ZALĂU – FC UNIREA DEJ
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – AFC UNIREA 1924
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CSM AVÂNTUL REGHIN – AFC ODORHEIU SECUIESC
CSC SÂNMARTIN – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – ACS INDUSTRIA GALDA
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – CS MINAUR BAIA MARE
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939

Etapa 2 – 31 august 2019

FC UNIREA DEJ – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CS MINAUR BAIA MARE – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
ACS INDUSTRIA GALDA – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
AFC ODORHEIU SECUIESC – CSC SÂNMARTIN
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – CSM AVÂNTUL REGHIN
AFC UNIREA 1924 – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
SCM ZALĂU – CS VIITORUL ȘELIMBĂR


Etapa 3 – 7 septembrie 2019

CS VIITORUL ȘELIMBĂR – FC UNIREA DEJ
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – SCM ZALĂU
CSM AVÂNTUL REGHIN – AFC UNIREA 1924
CSC SÂNMARTIN – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – ACS INDUSTRIA GALDA
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – CS MINAUR BAIA MARE

Etapa 4 – 14 septembrie 2019

FC UNIREA DEJ – CS MINAUR BAIA MARE
ACS INDUSTRIA GALDA – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
AFC ODORHEIU SECUIESC – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
AFC UNIREA 1924 – CSC SÂNMARTIN
SCM ZALĂU – CSM AVÂNTUL REGHIN
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA


Etapa 5 – 21 septembrie 2019

ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – FC UNIREA DEJ
CSM AVÂNTUL REGHIN – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
CSC SÂNMARTIN – SCM ZALĂU
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – AFC UNIREA 1924
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC ODORHEIU SECUIESC
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CS MINAUR BAIA MARE – ACS INDUSTRIA GALDA

Etapa 6 – 28 septembrie 2019

FC UNIREA DEJ – ACS INDUSTRIA GALDA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – CS MINAUR BAIA MARE
AFC ODORHEIU SECUIESC – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
AFC UNIREA 1924 – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
SCM ZALĂU – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – CSC SÂNMARTIN
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CSM AVÂNTUL REGHIN


Etapa 7 – 5 octombrie 2019

CSM AVÂNTUL REGHIN – FC UNIREA DEJ
CSC SÂNMARTIN – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – SCM ZALĂU
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – AFC UNIREA 1924
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CS MINAUR BAIA MARE – AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS INDUSTRIA GALDA – CS LUCEAFĂRUL ORADEA

Etapa 8 – 12 octombrie 2019

FC UNIREA DEJ – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
AFC ODORHEIU SECUIESC – ACS INDUSTRIA GALDA
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – CS MINAUR BAIA MARE
AFC UNIREA 1924 – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
SCM ZALĂU – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
CSM AVÂNTUL REGHIN – CSC SÂNMARTIN


Etapa 9 – 19 octombrie 2019

CSC SÂNMARTIN – FC UNIREA DEJ
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – CSM AVÂNTUL REGHIN
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – SCM ZALĂU
CS MINAUR BAIA MARE – AFC UNIREA 1924
ACS INDUSTRIA GALDA – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – AFC ODORHEIU SECUIESC

Etapa 10 – 26 octombrie 2019

FC UNIREA DEJ – AFC ODORHEIU SECUIESC
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
AFC UNIREA 1924 – ACS INDUSTRIA GALDA
SCM ZALĂU – CS MINAUR BAIA MARE
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
CSM AVÂNTUL REGHIN – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CSC SÂNMARTIN – FC CFR 1907 CLUJ SA 2


Etapa 11 – 2 noiembrie 2019

FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – FC UNIREA DEJ
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – CSC SÂNMARTIN
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – CSM AVÂNTUL REGHIN
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
CS MINAUR BAIA MARE – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
ACS INDUSTRIA GALDA – SCM ZALĂU
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – AFC UNIREA 1924
AFC ODORHEIU SECUIESC – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA

Etapa 12 – 9 noiembrie 2019

FC UNIREA DEJ – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
AFC UNIREA 1924 – AFC ODORHEIU SECUIESC
SCM ZALĂU – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – ACS INDUSTRIA GALDA
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CS MINAUR BAIA MARE
CSM AVÂNTUL REGHIN – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
CSC SÂNMARTIN – ACS FOTBAL COMUNA RECEA
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA


Etapa 13 – 16 noiembrie 2019

ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – FC UNIREA DEJ
ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – CSC SÂNMARTIN
CS MINAUR BAIA MARE – CSM AVÂNTUL REGHIN
ACS INDUSTRIA GALDA – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
AFC ODORHEIU SECUIESC – SCM ZALĂU
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – AFC UNIREA 1924

Etapa 14 – 23 noiembrie 2019

FC UNIREA DEJ – AFC UNIREA 1924
SCM ZALĂU – CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA
CS VIITORUL ȘELIMBĂR – AFC ODORHEIU SECUIESC
ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA – CS LUCEAFĂRUL ORADEA
CSM AVÂNTUL REGHIN – ACS INDUSTRIA GALDA
CSC SÂNMARTIN – CS MINAUR BAIA MARE
FC CFR 1907 CLUJ SA 2 – AFC METALURGISTUL CUGIR 1939
ACS STICLA ARIEȘUL TURDA – ACS FOTBAL COMUNA RECEA

Etapa 15 – 30 noiembrie 2019

ACS FOTBAL COMUNA RECEA – FC UNIREA DEJ
AFC METALURGISTUL CUGIR 1939 – ACS STICLA ARIEȘUL TURDA
CS MINAUR BAIA MARE – FC CFR 1907 CLUJ SA 2
ACS INDUSTRIA GALDA – CSC SÂNMARTIN
CS LUCEAFĂRUL ORADEA – CSM AVÂNTUL REGHIN
AFC ODORHEIU SECUIESC – ACS UNU FOTBAL CLUB GLORIA
CS SĂNĂTATEA SERVICII PUBLICE CLUJ-NAPOCA – CS VIITORUL ȘELIMBĂR
AFC UNIREA 1924 – SCM ZALĂU

 

*
Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

  SUS