Sănătate

Veste bună pentru Câmpia Turzii! O ambulanță a fost atribuită municipiului nostru

Dorin Lojigan, primarul municipiului Câmpia Turzii a qdus în qceqstă seară o veste bună pentru oraşul nostru: „Urmare a insistențelor noastre și a accentuării în mod repetat a nevoii de reglementare a situației ambulanțelor pe raza municipiului Câmpia Turzii, dar în special datorită eforturilor depuse de către Serviciul de Ambulanță Cluj, municipiului nostru i-a fost atribuită încă o ambulanță de tip B, complet dotată pentru a deservi urgențele medicale. Aduc mulțumiri domnului doctor Horia Simu pentru preocupare si implicare în rezolvarea acestei nevoi stringente pentru Câmpia Turzii. Ne dorim ca de acum, situațiile medicale deosebite din comunitatea noastră sa fie soluționate în mod prompt și cu succes, în cel mai scurt timp. Nu este mult dar este încă un pas”, a fost mesajult transmis de Dorin Lojigan.

Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.