<
Actualitate

U15. FC Câmpia Turzii câștigă la Iara și urcă pe locul 3 în campionat

U15. ACS Iara – FC Câmpia Turzii 2-3 (1-3)

În etapa a VII-a a campionatului FC Câmpia Turzii a întâlnit-o pe ACS Iara meci desfășurat sâmbătă, 28 octombrie pe terenul din Iara.

Meciul a început bine pentru Iara care în minutul 3 au deschis scorul după o ezitare în apărarea jucătorilor din Câmpia Turzii.

Practic deschiderea de joc a animat meciul. În minutul 12 căpitanul de la FC Câmpia Turzii este schimbat după o accidentare. Câmpia Turzii egalează după un șut bombă a lui Mihai Ciava de la 25 metri.

După egalare Cmpia Turzii a continuat să atace iar Ștefan Ionuț aduce galben/albaștri în avantaj în minutul 20.

În ultimul minut din prima repriză. Horațiu Olingheru mărește diferența la 1-3 pentru Câmpia Turzii și stabilește scorul la pauză.

Reveniți de la cabine Iara reduce din diferență 2-3 și stabilește scorul final: ACS Iara – FC Câmpia Turzii 2-3.

Meciul s-a desfășurat într-o atmosferă frumoasă, o galerie mare s-a deplasat de la Câmpia Turzii pentru susține echipa. Iara a avut și ea în tribune o galerie care a făcut ca meciul să fie un adevărat spectacol.

Pentru FC Câmpia Turzii urmează meciul din deplasare contra celor de la Victoria Viișoara, miercuri, 1 noiembrie de la ora 16.30