<
Actualitate

U19. Unirea Triteni – FC Câmpia Turzii 3-2 (2-1)

Grupa U19 de la FC Câmpia Turzii încheie seria amicalelor din această iarnă cu o înfrângere în fața celor de la Unirea Triteni 3-2 (2-1 la pauză).

Meciul s-a jucat pe terenul de la Tritenii de Sus, miercuri, 21 februarie și a fost transmis live de Ziarul 21. Deschiderea scorului a avut loc în minutul 9 prin Marius Gheorghe.

Unirea Triteni reușește o dublă prin Alex Burciu și stabilește scorul la pauză 2-1.

După reluarea jocului același Marius Gheorghe reușește dubla și egalează pentru FC Câmpia Turzii (2-2).

Scorul final a fost stabilit de Alex Burciu, Unirea Triteni – FC Câmpia Turzii 3 la 2.

A fost un ultim test bun pentru ambele echipe înaintea începerii returului.

Antrenorii celor două echipe au rulat toți jucătorii prezenți la meci.