Fotbal

A treia remiză consecutivă pentru Arieşul Mihai Viteazu

Supporter 2.0 Apahida- Arieşul Mihai Viteazu 2-2 (0-1)

Supporter 2.0 Apahida şi Arieşul Mihai Viteazu s-au întâlnit duminică, 23 septembrie, în etapa a V-a a Ligii a IV-a la fotbal.

Echipa pregătită de Lucian Roşu a deschis scorul la 8 minute de la debutul partidei, prin Lucian Mărie, şi a intrat la cabine cu un avans minim.

Narcis Nemţiu a restabilit echilibrul în minutul 66, dar cei din Mihai Viteazu n-au cedat şi în minutul 81 Sergiu Zbanca şi-a dus echipa în avantaj.

Nouă minute a durat bucuria oaspeţilor, în minutul 90 Chesnoiu şi-a trecut numele pe lista marcatorilor şi a stabilit scorul final: 2-2.