Fotbal

AFC Hărman- Sticla Arieşul Turda 3-1 (1-0)

Sticla Arieşul Turda, în faţa primei înfrângeri
Sâmbătă, 1 septembrie, în etapa a II-a a Ligii a III-a la fotbal, Sticla Arieşul Turda s-a deplasat pentru confruntarea cu AFC Hărman.
Braşovenii au intrat mai bine în joc şi în minutul 8 au deschis scorul, graţie reuşitei lui Merdariu. Deşi au forţat revenirea, turdenii n-au reuşit să puncteze şi la pauză gazdele au intrat cu un avans minim.
La şapte minute de la reluarea jocului, Varodi a restabilit egalitatea dar gazdele au continuat să pună presiune şi în minutul 82 Minciună a punctat pentru 2-1.
Rotaru a înscris în primul minut de prelungiri şi a stabilit scorul final, 3-1.
Pentru Arieşul Turda urmează vineri, 7 septembrie, confruntarea cu Unirea Tăşnad.
Sticla Arieşul Turda: Ursu-Chiş, Indreica, Ionescu, Marcu, Selegean, Onicaş, Lemnaru, Florin Dan, Salcău, Varodi
Au mai evoluat: David, Ititescu, Cocoară
Antrenor: Constantin Olariu