<
Sport

CSM Câmpia Turzii- Steaua Bucureşti 3-1 (27-25, 25-15, 23-25, 25-22)

„CSM Trophy” la volei masculin. CSM Câmpia Turzii a învins Steaua Bucureşti

Miercuri, 26 septembrie, a debutat în Sala Sporturilor „Ioan Stanatiev” din Câmpia Turzii turneul de volei masculin CSM Trophy la care participă CSM Câmpia Turzii, Steaua Bucureşti, Universitatea Cluj şi Știința Explorări Baia Mare.

În cel de-al doilea meci al zilei, CSM Câmpia Turzii a învins Steaua Bucureşti, scor 3-1. Primul set a fost unul echilibrat şi ambele formaţii au trecut pe rând la cârma jocului, dar formaţia din Câmpia Turzii, susţinută frenetic din tribune, s-a impus, scor 27-25. Setul secund a fost unul la discreţia gazdelor, scor 10-8, 18-11, 20-12 şi 25-15.

Bucureştenii au revenit în setul cu numărul III deşi debutul setului a fost unul echilibrat, scor 11-11, 17-17. Steliştii au reuşit să se desprindă şi s-au impus, scor 23-25.

În aplauzele suporterilor, echipa pregătită de Dan Remeş a condus ostilităţile în setul cu numărul IV şi s-a impus, scor 25-22. Voleibaliştii CSM-ului au sărbătorit alături de primarul Dorin Lojigan şi de suporteri prima victorie din cadrul turneului.

În primul meci al zilei, Ştiinţa Explorări Baia Mare a învins Universitatea Cluj, scor 3-0 (25-23, 25-21, 25-21).

Pentru CSM Câmpia Turzii urmează joi, 27 septembrie, confruntarea cu Ştiinţa Explorări Baia Mare. Meciul va începe la ora 19.