<
Fotbal

Remiză între Arieşul Mihai Viteazu şi Sporting Apahida

Sporting Apahida- Arieşul Mihai Viteazu 2-2

Sâmbătă, 30 septembrie, Arieşul Mihai Viteazu a întâlnit, în deplasare, formaţia Sporting Apahida. Meciul a contat pentru etapa a 7-a a Ligii a IV-a de fotbal şi s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.
Arieşul a avut o primă repriză bună şi a deschis scorul graţie reuşitei lui Danciu, dar gazdele au egalat cu puţin timp înainte de finalul primei reprize după ce Câmpean a transformat o lovitură de la 11 metri.
Apahida a intrat bine în joc în partea secundă şi a reuşit să preia conducerea. Arieşul a egalat prin Varga. Arieşul Mihai Viteazu putea pleca cu toate cele trei puncte, dar Crişan a irosit o lovitură de la 11 metri.
În etapa cu numărul 8, Arieşul Mihai Viteazu va întâlni, pe teren propriu, Viitorul Mihai Georgescu Cluj-Napoca.
Sursa foto: facebook