<
Handbal

Ce scriu portughezii despre Potaissa Turda? „Nu e o necunoscută în handbalul european”

„Potaissa Turda nu este o echipă necunoscută în handbalul european: sezonul trecut a câştigat Cupa Challenge, acesta fiind singurul trofeu din palmares.

Pe plan intern, a ocupat locul secund în campionatul regulat, iar apoi în play-off a ajuns până în semifinale”, se precizează pe site-ul clubului portughez.

FC Porto este pregătită de  Magnus Andersson, cel care în luna aprilie 2018 a semnat un contract pe două sezoane. Tehnicianul suedez a pregătit şi echipa germană Goppingen alături de care a câştigat Cupa EHF în 2017.

Prima confruntare dintre FC Porto şi Potaissa Turda va avea loc pe 1 sau 2 septembrie la  Dragão Caixa, iar returul va fi pe 8 sau 9 septembrie.