Rugby

La Câmpia Turzii a avut loc etapa de mini rugby „Giurgiu-Bortș-Kovacs”

La Câmpia Turzii a avut loc, o noua etapă din Campionatul Regional de mini-rugby Transilvania, în weekendul trecut, festivalul de mini-rugby „Giurgiu-Bortis-Kovacs”.

În cadrul acestei etape s-au desfășurat meciuri la categoriile de vârstă U8, U10 si U12. La final s-au decernat cupe, diplome și dulciuri din partea organizatorilor, respectiv Clubul Sportiv Soimii Câmpia Turzii în parteneriat cu Departamentul Dezvoltare Transilvania din cadrul FRR.

Următorul festival va avea loc în data de 23 noiembrie 2019 la Sibiu la categoriile U8,10 și U12, respectiv 16 noiembrie 2019 la Timișoara pentru categoria de vârstă U14.

U8 Echipe participante: Clubul Sportiv Florin Popovici Baia Mare Warriors Timisoara 1 C.S S.C.M Timisoara Saracens C.S.M Sibiu; Speranta Jucu CSS Viitorul Cluj ACS Rugby Cluj Junior Warriors Timisoara 2

Rezultatele meciurilor:

1. CSFP Baia Mare – Timisoara Saracens 35-20

2.Warriors Timisoara 2- C.S.S Viitorul Cluj: 30-20

3. Timisoara Saracens – 2: C.S.S Viitorul Cluj 45-5

4. C.S.F.P Baia Mare – Warriors Timisoara2 40-25

5. Warriors Timisoara 2- Timisoara Saracens: 10-50

6.C.S.S Viitorul Cluj- C.S.F.P Baia Mare 20-25

7. C.S.M Sibiu- A.C.S Rugby Cluj Junior: 35-10

8.Warriors Timisoara 1- Speranta Jucu: 55-5

9.A.C.S Rugby Cluj Junior – Speranta Jucu 10-25

10.C.S.M Sibiu – Warriors Timisoara1 10-30

11.Warriors Timisoara 1- A.C.S Rugby Cluj Junior 70-5

12.Speranta Jucu- C.S.M Sibiu 10-15

U10 Echipe participante:  C.S.M Baia Mare Clubul Sportiv Florin Popovici Baia Mare Vultur Negru Oradea A.C.S S.C.M Timisoara Saracens C.S.M Sibiu Speranta Jucu Viitorul Cluj R.C Soimii Turda C.S Soimii Campia Turzii

Rezultatele meciurilor:

1. R.C Soimii Turda – Vulturul Negru 0-30

2. C.S.S Viitorul Cluj – Speranta Jucu 10-0

3. Vulturul Negru. – C.S.S Viitorul Cluj 20-5

4. C.S.F.P Baia Mare – R.C Soimii Turda 40-5

5. C.S.S Viitorul Cluj – C.S.F.P Baia Mare 20-20

6. Speranta Jucu – Vulturul Negru 15-45

7. C.S.F.P Baia Mare -Speranta Jucu 30-0

8. R.C Soimii Turda- C.S.S Viitorul Cluj 20-5

9. Speranta Jucu- R.C Soimii Turda 0-10

10.Vulturul Negru- C.S.F.P Baia Mare 10-15

11. C.S.M Sibiu-C.S.M Baia Mare 10-10

12. C.S.Soimii Campia Turzii -Timisoara Saracens 5-5

13. C.S.M Baia Mare- Timisoara Saracens 10-0

14. C.S.M Sibiu -C.S Soimii Campia Turzii 15-10

15. C.S Soimii Campia Turzii – C.S.M Baia Mare 0-30

16. C.S.M Sibiu – Timisoara Saracens 30-15

U12 Echipe participante: CSS Viitorul Cluj CSM Baia Mare Vulturul Negru Oradea CS SCM Timisoara Saracens Speranta Jucu Warriors Timisoara ACS Rugby Cluj Junior/ R.C Soimii Turda;

Rezultate:

1. ACS Rugby Cluj Junior / R.C Soimii Turda – Vulturul Negru 5-0 (neprezentare)

2. Warriors Timisoara – Speranta Jucu 50-5

3. Vulturul Negru – Speranta Jucu 0-5 (neprezentare)

4. ACS Rugby Cluj Junior / R.C Soimii Turda- Warriors Timisoara 0-25

5. Warriors Timisoara – Vulturul Negru: 5-0 (neprezentare)

6. Speranta Jucu – Rugby Cluj Junior 0-15

7. C.S.S Viitorul Cluj –C.S.F.P Baia Mare 20-0

8. C.S.M Baia Mare-Timisoara Saracens 20-5

9. C.S.F.P Baia Mare- Timisoara Saracens 20-0

10. C.S.S Viitorul-C.S.M Baia Mare Cluj 30-5

11. C.S.M Baia Mare- C.S.F.P Baia Mare 0-25

12. Timisoara Saracens- C.S.S Viitorul 0-40

*
Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

  SUS