<
Rugby

Locul 6 pentru CS Şoimii Câmpia Turzii (U8 şi U 10) la etapa a treia a Circuitului Naţional de MiniRugby 2018

În perioada 4-5 august s-a desfăşurat la Timişoara, pe terenul CSS Bega 2, etapa a treia a  Circuitului Naţional de MiniRugby 2018. Formaţia Şoimii Câmpia Turzii a participat la categoriile U 8 şi U 10, ambele formaţii reuşind să se claseze pe poziţia a 6-a.

Copii U8 (2010 si mai mici)

  1. CSM Sibiu
  2. ACS Şoimii Bucureşti
  3. CSM Suceava
  4. CSS Gura Humorului
  5. CS Warriors Timişoara
  6. CS Şoimii Câmpia Turzii
  7. CS Florin Popovici Baia Mare

Rezultatele meciurilor:

Sâmbătă, 4 august:

ACS Şoimii Bucureşti –CS Florin Popovici Baia Mare30-0

CSS Gura Humorului – CS Warriors Timişoara 30-20

CSM Suceava – CSM Sibiu 5-20

CS Şoimii Câmpia Turzii – CSS Gura Humorului 10-35

CS Florin Popovici Baia Mare– CSM Suceava 15-35

CS Şoimii Câmpia Turzii – ACS Şoimii Bucureşti 0-45

CSM SIBIU – CSS Gura Humorului 55-0

CS Warriors Timişoara – CS Şoimii Câmpia Turzii 35-40

CS Florin Popovici Baia Mare– CSM Sibiu 0-30

ACS Şoimii Bucureşti – CSM Suceava 20-10

Duminică, 5 august:

CSS Gura Humorului – ACS Şoimii Bucureşti 5-35

CS Florin Popovici Baia Mare– CS Warriors Timişoara 40-0

CSM Sibiu – CS Şoimii Câmpia Turzii 40-5

ACS Şoimii Bucureşti – CS Warriors Timişoara 45-0

CS Şoimii Câmpia Turzii – CS Florin Popovici Baia Mare 10-30

CSM Sibiu – CSS Gura Humorului 45-10

CSM Sibiu – ACS Şoimii Bucureşti 20-0

CS Warriors Timişoara – CSM Sibiu 0-30

CSS Gura Humorului – CS Florin Popovici Baia Mare15-30

CSM Sibiu – CS Şoimii Câmpia Turzii 30-15

CS Warriors Timişoara – CSM Sibiu 20-25

Clasament:

1.CSM Sibiu  18 puncte

  1. ACS Şoimii Bucureşti 16 p
  2. CSM Suceava 14 p
  3. CS Florin Popovici Baia Mare 12 p
  4. CSS Gura Humorului 10p
  5. CS Şoimii Câmpia Turzii 8 p
  6. CS Warriors Timişoara 6 p

COPII U10 (2008-2009)

Echipe participante:

  1. ACS Şoimii Bucureşti
  2. CS Universitatea Cluj
  3. CSO Ovidiu Constanţa
  4. CS Warriors Timişoara
  5. CS Rugby Săcele
  6. CSM Suceava
  7. CS Şoimii Câmpia Turzii

Rezultatele meciurilor:

Sâmbătă, 4 august:

CS Universitatea Cluj – CS Şoimii Câmpia Turzii 25-0

CS Warriors Timişoara – CSM Suceava 25-0

CSO Ovidiu Constanţa – SOIMII BUCURESTI 0-5

CS Rugby Săcele – CS Warriors Timişoara 0-15

CS Şoimii Câmpia Turzii– CSO Ovidiu Constanţa 0-20

CS Rugby Săcele – CS Universitatea Cluj 5-20

ACS Şoimii Bucureşti– CS Warriors Timişoara 15-5

CSM Suceava – CS Rugby Săcele 0-20

CS Şoimii Câmpia Turzii– ACS Şoimii Bucureşti0-35

CS Universitatea Cluj – CSO Ovidiu Constanţa 10-5

Duminică, 5 august:

CS Warriors Timişoara – CS Universitatea Cluj 5-0

CS Şoimii Câmpia Turzii– CSM Suceava 20-0

ACS Şoimii Bucureşti– CS Rugby Săcele 20-0

CS Universitatea Cluj – CSM Suceava 25-5

CS Rugby Săcele – CS Şoimii Câmpia Turzii 10-0

CSO Ovidiu Constanţa – CS Warriors Timişoara 10-15

CSM Suceava – ACS Şoimii Bucureşti 0-40

CSO Ovidiu Constanţa – CS Rugby Săcele 30-0

CS Warriors Timişoara – CS Şoimii Câmpia Turzii 30-0

CSM Suceava – CSO Ovidiu Constanţa 0-15

ACS Şoimii Bucureşti– CS Universitatea Cluj 15-0

Clasament:

  1. ACS Şoimii Bucureşti 18 puncte
  2. CS Warriors Timişoara 16 p
  3. CS Universitatea Cluj 14 p
  4. CSO Ovidiu Constanţa 12 p
  5. CS Rugby Săcele 10 p
  6. CS Şoimii Câmpia Turzii 8 p
  7. CSM Suceava 6 p
Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

  SUS