<
Pe scurt

Accident grav în Ocna Mureș. Două persoane au rămas încarcerate în autoturism

Un accident rutier grav s-a produs în această dimineață în jurul orelor 8:00,  în municipiul Ocna Mureș, mobilizând de urgență echipaje de intervenție.

Potrivit primelor informații, în urma impactului, două persoane au rămas blocate în autoturism, însă acestea sunt conștiente. La fața locului au intervenit echipaje de poliție, pompieri și cadre medicale, care desfășoară operațiuni pentru extragerea victimelor și acordarea primului ajutor.
Traficul în zonă s-a desfășurat cu dificultate, iar autoritățile efectuează cercetări pentru a stabili împrejurările exacte în care s-a produs accidentul.
Starea victimelor va fi evaluată de echipajele medicale imediat după descarcerare, urmând ca acestea să fie transportate la spital, dacă situația o impune.
Vom reveni cu informații oficiale pe măsură ce acestea vor fi comunicate de autorități.

Click to comment

Leave a Reply

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Farmacia Dr.Max
Bitcoin Exchange Liga 1 Case Pariuri Online

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

To Top