Actualitate

S-a încheiat Campionatul Regional de Minirugby Transilvania Nord. RC Şoimii Turda, vicecampioană la U 10

Sâmbătă, 15 iunie, la Cluj-Napoca, pe stadionul „Iuliu Haţieganu” a avut loc ultima etapă, a VIII-a, a Campionatului Regional de MiniRugby Transilvania Nord, ediţia 2018-2019. Competiţia, care a pus în joc Trofeul „Csaba Gal”, a făcut parte dintr-un eveniment sportiv amplu ce a avut loc în municipiul de pe Someş, Sports Festival, anunţă frr.ro.
Astfel, la U8, campioana regională este ACS Florin Popovici Baia Mare, la U10 – CSS Viitorul Cluj, la U12 – „U” Rugby Cluj Junior, iar la U14, la rugby 15 – RC Arieşul Mihai Viteazu şi la 7’s, ACS Florin Popovici Baia Mare.
La U 12 au participat următoarele echipe:
1. CS Florin Popovici
2. „U” Rugby Cluj Junior
3. Saracens Timisoara
4. CS Vadu Crisului
5. Speranta Jucu
Rezultate meciuri:
U Rugby Cluj Junior – Speranta Jucu 25-10
Saracens Timisoara – CS Vadu Crisului 25-0
CS Florin Popovici – U Rugby Cluj Junior 5-15
Speranta Jucu – Saracens Timisoara 10-10
CS Vadu Crisului – Speranta Jucu 5-10
Saracens Timisoara – Florin Popovici Baia Mare 10-15
U Rugby Cluj Junior – Saracens Timisoara 15-10
Florin Popovici Baia Mare – CS Vadu Crisului 30-0
CS Vadu Crisului – U Rugby Cluj Junior 10-20

Clasament etapa U12:
1. U Rugby Cluj Junior
2. CS Florin Popovici Baia Mare
3. Speranta Jucu
3. Saracens Timisoara
5. Speranta Jucu
Clasament cumulat după 8 etape:
1. U” Rugby Cluj Junior 231 puncte
2. CS Florin Popovici 228 puncte
3. ACS Speranta Jucu 150 puncte
3. Saracens Timisoara 150 puncte
5. CS Vadu Crisului 132 puncte
Echipe participante U 10:
1. CSS Viitorul Cluj
2. RC Soimii Turda
3. CSM Baia Mare
4. ACS Florin Popovici Baia Mare
5. CS Saracens Timisoara
6. ACS Soimii Campia Turzii
Rezultate meciuri:
CSM Baia Mare – Soimii Campia Turzii 55-0
ACS Florin Popovici – RC Soimii Turda 5-15
Soimii Campia Turzii – RC Soimii Turda 10-30
CSS Viitorul Cluj – CSM Baia Mare 25-0
ACS Florin Popovici – Saracens Timisoara 15-15
CSS Viitorul Cluj – RC Soimii Turda 20-0
Soimii Campia Turzii – Saracens Timisoara 5-50

Clasament etapă U10:
1. CSS Viitorul Cluj
2. RC Soimii Turda
3. CSM Baia Mare
4. ACS Florin Popovici
5. Saracens Timisoara
6. ACS Soimii Campia Turzii

Clasament cumulat după 8 etape:
1. CSS Viitorul Cluj 234 puncte
2. RC Soimii Turda 216 puncte
3. CSM Baia Mare 186 puncte
4. ACS Florin Popovici 150 puncte
5. Saracens Timisoara 131 puncte
6. Soimii Campia Turzii 105 puncte
7. CSM Câmpia Turzii 75 puncte

U8 – echipe participante:
1. ACS Florin Popovici
2. Saracens Timisoara
3. SPERANTA JUCU
4. CSS Viitorul Cluj
5. U Rugby Cluj Junior
Rezultate meciuri:
Saracens Timisoara – U Rugby Cluj Junior 25-0
CSS Viitorul Cluj – Speranta Jucu 5-30
U Rugby Cluj Junior – Speranta Jucu 5-25
Saracens Timisoara – Florin Popovici 10-15
Speranta Jucu – Florin Popovici 15-30
CSS Viitorul Cluj – U Rugby Cluj Junior 5-0
ACS Florin Popovici – CSS Viitorul Cluj 40-0
Saracens Timisoara – Speranta Jucu 5-10
CSS Viitorul Cluj – Saracens Timisoara 0-30
U Rugby Cluj Junior – ACS Florin Popovici 5-35
Clasament etapă U8:
1.ACS Florin Popovici Baia Mare
2. Speranta Jucu
3. Saracens Timisoara
4. CSS Viitorul Cluj
5. U Rugby Cluj Junior
Clasament cumulat după 8 etape:
1. ACS Florin Popovici Baia Mare 231 puncte
2. ACS Speranta Jucu 186 puncte
3. Saracens Timisoara 177 puncte
4. CSS Viitorul Cluj 66 puncte
5. U Rugby Cluj Junior 18 puncte

Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.