Actualitate

Volei. CSM Câmpia Turzii, înfrângere pe terenul liderului

ACS Volei Municipal Zalău- CSM Câmpia Turzii 3-0 (25-16, 25-17, 25-12)
Sâmbătă, 9 martie, în etapa cu numărul XX, CSM Câmpia Turzii a întâlnit, în deplasare, liderul ACS Volei Municipal Zalău.
Gazdele şi-au adjudecat primul set, scor 25-16, şi au avut un ritm bun şi în setul secund pe care l-au câştigat fără emoţii, scor 25-17.
De 20 de minute au avut nevoie zălăuanii pentru a-şi adjudeca setul cu numărul 3, scor 25-12, şi implicit victoria.
În etapa cu numărul XXI, care se va desfăşura miercuri, 13 martie, CSM Câmpia Turzii va sta, iar sâmbătă, 16 martie, se va deplasa pentru confruntarea cu CS Unirea Dej.