<
Handbal

CSM Reșița – Potaissa Turda 21-25

Potaissa Turda a trecut în deplasare la CSM Reșița, scor 21-25, într-un meci ce a contat pentru etapa a 17-a a Ligii Zimbrilor.

Veniți după victoria din Elveția, Potaissa Turda a avut în minutul 10 4 goluri diferență avantaj. Cu un joc net superior reșițenilor, turdenii au terminat prima repriză la 7 goluri distanță de CSM, 7-14.

A doua repriză, turdenii nu au mai forțat în aașteptarea returului de foc de duminică cu BSV Berna, iar scorul final a fost de 21-25 pentru turdeni.

Jucătorul meciului a fost desemnat Ionuț Irimuș.

Pentru Potaissa Turda urmează meciul de acasă cu BSV Berna, duminică, de la ora 18:00.

Potaissa Turda: Thalmaier (7 goluri), Ghiță (5), Szoke (4), Pavel (3), Cîntec (3), Iancu (2), Savic (1).

Antrenor: Horațiu Gal.