Rugby

Debutează etapa a III-a a Campionatului Regional de Minirugby Transilvania

Federaţia Română de Rugby prin Departamentul de Dezvoltare Transilvania Nord şi clubul „Vulturul Negru” organizează sâmbătă, 11 noiembrie, etapa a III-a din cadrul Campionatului Regional de Minirugby Transilvania.

Competiţia se va desfăşura pe  stadionul din localitatea Santandrei- Bihor la categoriile de vârstă: U8, U10 şi U12. La această etapă s-au înscris 18 echipe şi în jur de 220 de copii.

COPII U8 (2010 – şi mai mici)

ECHIPE PARTICIPANTE

  1. WARRIORS TIMIȘOARA
  2. ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE
  3. CSM SIBIU
  4. CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII
  5. „U“ CLUJ-NAPOCA

Meciuri programate:

ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE -„U“ CLUJ-NAPOCA

CSM SIBIU- CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII

„U“ CLUJ-NAPOCA- CSM SIBIU

WARRIORS TIMIȘOARA- ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE

CSM SIBIU – WARRIORS TIMIȘOARA

CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII-„U“ CLUJ-NAPOCA

WARRIORS TIMIȘOARA- CS.ȘOIMII CÂMPIA TURZII

ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE- CSM SIBIU

 

CS.ȘOIMII C. TURZII- ACS „FLORIN POPOVICI“ BAIA MARE

„U“ CLUJ-NAPOCA- WARRIORS TIMIȘOARA

COPII U10 (2008 – 2009)

ECHIPE PARTICIPANTE

  1. WARRIORS TIMISOARA
  2. „U” CLUJ NAPOCA
  3. CSM CAMPIA TURZII
  4. CS.SOIMII CAMPIA TURZII
  5. CSM SIBIU
  6. CS.SARACENS TIMIȘOARA
  7. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI

Programul meciurilor:

Et.1

  1. „U” CLUJ NAPOCA- CS.OLIMPIC VADU CRISULUI
  2. CSM CAMPIA TURZII- CS.SCM TIMIȘOARA
  3. CS.SOIMII CAMPIA TURZII- CSM SIBIU

Et.2

  1. CS.SCM TIMIȘOARA- CS.SOIMII CAMPIA TURZII
  2. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI- CSM CAMPIA TURZII
  3. WARRIORS TIMISOARA-„U” CLUJ NAPOCA

Et.3

  1. CSM CAMPIA TURZII- WARRIORS TIMISOARA
  2. CS.SOIMII CAMPIA TURZII- CS.OLIMPIC VADU CRISULUI
  3. CSM SIBIU- CS.SCM TIMIȘOARA

Et.4

  1. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI- CSM SIBIU
  2. WARRIORS TIMISOARA- CS.SOIMII CAMPIA TURZII
  3. „U” CLUJ NAPOCA- CSM CAMPIA TURZII

Et.5

  1. CS.SOIMII CAMPIA TURZII-„U” CLUJ NAPOCA
  2. CSM SIBIU- WARRIORS TIMISOARA
  3. CS.SCM TIMIȘOARA- CS.OLIMPIC VADU CRISULUI

Et.6

  1. WARRIORS TIMISOARA- CS.SCM TIMIȘOARA
  2. „U” CLUJ NAPOCA- CSM SIBIU
  3. CSM CAMPIA TURZII- CS.SOIMII CAMPIA TURZII

Et.7

  1. CSM SIBIU- CSM CAMPIA TURZII
  2. CS.SCM TIMIȘOARA-„U” CLUJ NAPOCA
  3. CS.OLIMPIC VADU CRISULUI – WARRIORS TIMISOARA

COPII ,,U“ 12

ECHIPE PARTICIPANTE

  1. WARRIORS TIMIȘOARA
  2. „U” CLUJ NAPOCA
  3. ACS F.POPOCICI BAIA MARE
  4. CSM CAMPIA TURZII
  5. CS.SCM TIMIȘOARA
  6. VULTURUL NEGRU ORADEA

Grupa 1:

Warriors Timisoara

ACS Florin Popovici Baia Mare

CS SCM Timisoara

Grupa a 2-a:

U Cluj Napoca

CSM Campia Turzii

Vulturul Negru Oradea

PROGRAMUL MECIURILOR

ACS F.POPOCICI BAIA MARE- CS.SCM TIMIȘOARA

„U” CLUJ NAPOCA- VULTURUL NEGRU ORADEA

CS.SCM TIMIȘOARA – WARRIORS TIMIȘOARA

CSM CAMPIA TURZII-„U” CLUJ NAPOCA

WARRIORS TIMIȘOARA- ACS F.POPOCICI BAIA MARE

VULTURUL NEGRU ORADEA – „U” CLUJ NAPOCA

Click aici pentru a adăuga un comentariu

Adaugă un comentariu

Comentariile trebuie să respecte regulile de utilizare.
Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate cu *

Sigur nu esti Robot, dar trebuie sa ne asiguram :) *

Ziarul care te prinde

© Ziarul 21 Turda | Materialele de pe acest site pot fi preluate doar cu acordul scris al reprezentanţilor publicaţiei Ziarul 21.

  SUS