Fotbal

„U” Cluj s-a calificat în 16-imile Cupei României

Joi, 13 septembrie, „U” Cluj a întâlnit în turul IV al Cupei României formaţia ACS Fotbal Comuna Recea.
Elevii lui Adrian Falub au intrat bine în joc şi au reuşit să deschidă scorul la puţin timp de la debutul partidei, graţie reuşitei lui Coman. Gazdele au reuşit să restabilească egalitatea prin Bozoancă, iar la pauză tabela afişa 1-1.
Din minutul 71, clujenii au evoluat în inferioritate numerică, după ce Takacs a văzut al doilea cartonaş galben şi implicit cel roşu. Cu toate acestea, Coman şi-a trecut din nou numele pe lista marcatorilor la scurt timp de la eliminarea lui Takacs, iar Ursu a stabilit scorul final. S-a încheiat 1-3 iar Universitatea s-a calificat în 16-imile Cupei României, unde poate întâlni o echipă de Liga 1.

(sursa foto: Paul Ursachi)