Fotbal

Viitorul Soporu de Câmpie, învinsă la limită de Someşul Gilău

Viitorul Soporu de Câmpie- Someşul Gilău 2-3 (0-1)

În etapa a IX-a a Ligii a IV-a la fotbal, Viitorul Soporu de Câmpie a fost învinsă la limită, pe teren propriu, de Someşul Gilău.

Gherman a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 34 şi a stabilit scorul la pauză. Cecălecean a restabilit egalitatea la 7 minute de la reluarea jocului, iar finalul partidei s-a dovedit a fi unul de foc. În minutul 80, Vasile Petrişor a punctat pentru 1-2, dar în minutul 87 Cecălecean a restabilit egalitatea la 2.

În primul minut de prelungiri, Gherman a înscris golul victoriei. S-a încheiat  2-3 şi Viitorul Soporu de Câmpie se află la a 6-a înfrângere. Cu un total de 7 puncte, Soporu ocupă locul 12 în clasament şi va întâlni în etapa cu numărul X Supporter 2.0 Cluj-Napoca.